Biz Kimiz
Tarihçe

Çağlayan Soğutma, 1978 yılında İç Anadolu’nun önemli bir Sanayi ve Ticaret merkezi olan ve çok kolay kara, deniz, hava ve demiryolu ulaşım imkânları bulunan Konya ilinde kurulmuş olup halen ticari ve üretim faaliyetlerini aynı şehirde devam ettirmektedir. Geçtiğimiz yıllar boyunca teknolojik gelişmelere uygun yaptığı yatırımlar ile sektöründe Türkiye’nin en güçlü firmalarından biri olmayı başarmıştır.

Üretimini, Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Kanada ve Avustralya kıtalarında 55’ten fazla ülkeye ihraç ederek, dünya çapında müşterilerine kaliteli ve çevreye duyarlı, Servis Reyonları, Sütlük Reyonları, Pasta Reyonları, Soğuk Hava Depoları ve Soğutma Sistemleri sunmaktadır. Yurt içinde de yaygın satış ve servis ağına sahip olan Çağlayan Soğutma özellikle satış sonrası hizmetlerde 7/24 prensibi ile müşterilerinin işini aksatmadan hizmet vermektedir. Bünyesindeki alanında uzman ve deneyimli Yönetici ve Mühendis kadrosu ve 150’den fazla çalışanı ile size en uygun projeyi geliştirerek beğeninize sunmaktadır.

​Sektörde 40 yıla yakın bir süredir hizmet veren Çağlayan Soğutma üst seviyede kalitesi, özgün ve çevreci tasarımları, satış sonrası teknik destek, bilgi birikimi ve deneyimi ile soğutma alanındaki her türlü ihtiyaçlarınız için başvurabileceğiniz güvenilir bir iş ortağınızdır.

Vizyon

Kurum kültürü ve etik kurallara bağlı kalmaktan ödün vermeden; kaynakları en verimli şekilde kullanarak oluşturduğu üretim, çalışma ve teknolojiyi takip etme tarzı sayesinde uluslararası standartlarda daima aranılan; ülkesi, müşterileri ve tedarikçileri için güven, kalıcılık ve saygınlık kavramıyla anılan bir şirket olmak.

Misyon

Müşterilerimize; insan sağlığı ve gıda güvenliği için uzun raf ömrüne sahip, dünyamızın geleceği için minimum enerji tüketen, yüksek kalitede, değer yaratan, estetik, fonksiyonel ve esnek ürünler sunmak.

Kalite Politikası

Topluma ve çevreye karşı sorumluluklarının bilincinde bir kuruluş olan Çağlayan Soğutma kalite politikasını bu anlayışla belirlemiştir.


-       Uluslararası kalite standartlarını güncel olarak takip etmek ve  üretim süreçlerini bu standartlara uygun hale getirmek.       
-       Müşterilerin şirketle olan ilişkilerini ve şirkete olan etkisini düzgün bir şekilde kavrayarak beklentilerini karşılamak ve bu beklentilerin üzerine çıkmak.
-       Kalite anlayışının odak noktası olan müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak.
-       Üretimin her aşamasında ileri teknolojiyi kullanma çabasında olmak.
-       Yaptığımız her işin geliştirdiğimiz her yöntemin daha iyisinin olabileceğine her zaman inanmak.
-       İnsan sağlığı ve iş güvenliğinin tüm süreçlerde öncelemek.
-       Kalite anlayışının geliştirilmesi ve yenilikçi, yaratıcı yaklaşımların cesaretlendirilmesi için çalışanların sürekli eğitimini sağlamak.
-       Karşılıklı fayda ilişkisi içerisinde güvenilir bir insan kaynakları politikası izlenerek daha sağlıklı ve güvenli iş ortamı oluşturarak çalışan memnuniyetinin sürekli olarak sağlamak.
-       Şirket üst yönetiminin kalite politikasının yönetilmesi ve uygulanması hususunda anahtar rolü uygulayarak kalite yönetim sistemini sürekli desteklemek.

Çevre Politikası

Temiz, sağlıklı ve yeşil bir çevrenin gelecek nesillere aktarılmasının doğaya saygıdan geçtiği bilincine sahip olan Çağlayan Soğutma çevre politikasını bu doğrultuda belirlemiştir.

- Gerekli teknolojik ve finansal kaynakları sağlayarak, faaliyetlerimizin çevre üzerindeki olumsuz etkilerini minimuma indirmek.
- Gelecekte üretilecek ürünler ve geliştirilecek proseslerde yenilenebilir enerji kaynakları kullanımını ve enerji verimliliğini her zaman ön planda tutmak.
- Tasarımdan ömür çevrimi sonuna kadar tüm süreçlerde olumsuz çevresel etkileri azaltmak.
- Çevre bilinci performansını ilgili ulusal ve uluslararası mevzuat çerçevesinde sürekli geliştirmek ve bu bağlamda performansını kurumsal olarak denetlemek.
- Enerji verimliliği konusunda müşterilerimizi, tedarikçilerimizi ve çalışanlarımızı bilinçlendirmek ve teşvik etmek.
- Çevre yönetim sistemini, üretim faaliyetinin her aşamasında uygulanabilir kılmak ve belirli aralıklarla çevresel performansımızı kontrol ederek geliştirmek.

Arge Politikası

Soğutma sektöründeki en iyi ürün ve hizmetleri geliştirme konusunda kararlılıkla üretim faaliyetlerini sürdüren Çağlayan Soğutma, sürdürülebilir büyümenin AR-GE faaliyetleri yatırımları ile mümkün olabileceğinin farkındalığı ile politikasını belirlemiştir.

- Sürekli gelişim politikasının bir parçası olarak, koşulsuz müşteri memnuniyeti ve soğutma teknolojisinin gelişmesini sağlayacak yeni bilgileri elde etmek ve bu bilgilerle üretimde yeni sistem ve süreçler oluşturmak, mevcut olanları geliştirmek.

-  İleri teknolojik altyapımız sayesinde mühendislik tasarım ve çözümlerinden hareketle pazar beklentilerini şekillendirmek, müşteri talep ve memnuniyetine uygun, enerji tasarrufu yüksek, çevreye duyarlı üretim yapmak.

 - Yeniliğin yaşamsal önemine sahip olması bilinciyle pazardaki en iyi ürün ve hizmetleri geliştirme konusunda kararlı olarak, geleceğe odaklı ve inovatif ürünler tasarlamak.

 - Belirlenmiş olan Ar- Ge politikamızı kurumsal olarak desteklemek ve uygulanmasını takip etmek.